Strażacy z Mławy mają powód do radości, ich jednostka wzbogaciła się właśnie o ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. To pierwszy taki pojazd dla zawodowej straży pożarnej. Całkowity koszt wozu to 1 mln 38 tysięcy złotych, część środków pozyskano z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Do przygotowania pojazdu wykorzystano sprawdzoną konstrukcję na bazie podwozia Scania P450 z silnikiem o mocy 450 koni mechanicznych z kabiną i układem siedzeń 1+1+4. Pojazd posiada tez napęd 4×4 wraz z blokadą mechanizmów różnicowych osi napędowych oraz mechanizmu międzyosiowego. W zabudowie wykorzystano standardowe rozwiązanie modułowe, stworzono z profili zamkniętych z aluminium i stali nierdzewnej. Pokrycie zewnętrzne natomiast to gładkie blachy aluminiowe. Wóz bojowy wyposażono tez w 5 skrytek na sprzęt. Z funkcji gaśniczych należy wymienić zbiornik na wodę o pojemności 7 tys. litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 700 l oraz autopompę o wydajności rzędu 4 tys. litrów na minutę. Ponadto w pojeździe znalazły się: działko przenośne DWP24, terminal statusów, defibrylator AED, radiotelefon przewoźny i dwa nasobne, zbieracz, rozdzielacz kulowy, węże, latarki akumulatorowe, detektor prądu przemiennego i reflektor pogorzeliskowy.

Ten nowoczesny pojazd posiadają już inne jednostki w całym kraju. Taki zakup sprawdza się już od trzech lat w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Pabianicach, Bielsku Dużym, Kościelisku, Lutomiersku, Wartkowicach oraz Ratułowie Górnem.