Do zdarzenia doszło w domu jednorodzinnym w miejscowości Ględowo w powiecie człuchowskim. Ogień pojawił się w poniedziałek kilka minut po godzinie 10. Zgłoszenie przyjął dyżurny Komendy Powiatowej PSP, który wysłał na miejsce strażaków.

W ramach akcji rozdysponowano w sumie sześć zastępów straży pożarnej. Po dotarciu na miejsce, ogniem objęte było całe poddasze domu, całkowicie zniszczona została więźba dachowa. Co więcej, właściciel wskazywał na przeprowadzony jakiś czas temu remont dachu. Wewnątrz znajdował się starzy mężczyzna, któremu bez problemu udało się opuścić budynek przed przybyciem strażaków. Dokładne przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, ale mężczyzna przebywający w domu wskazał na główne źródło ognia, którym to miała być kotłownia. Jeżeli chodzi o poniesione straty to są na tyle duże, że dom nie nadaje się do zamieszkania. Mieszkańcy najbliższy czas spędzą u swojej rodziny. W sumie w akcji uczestniczyły cztery zastępy JRG w Człuchowie oraz OSP Polina i OSP Mosiny.

Przy takich sytuacjach widać jak ważna jest zwykła czujka dymu, ale też bieżąca kontrola naszego przydomowego pieca. Krótki pożar może spowodować naprawdę duże zniszczenia, o czym przekonali się mieszkańcy domu w Ględowie.