Wsparcie strażaków to nieodzowny element wielu akcji gaśniczych i ratowniczych. Wyciąganie ludzi z płonących budynków, gaszenie całego dobytku życia wielu osób i chęć pomocy w najtrudniejszych sytuacjach. To domena również strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawie w gminie Szczytniki w powiecie kaliskim. Tym razem to każdy z nas może wesprzeć strażaków finansowo.

Druhowie z jednostki w Stawie nagrali nawet specjalny filmik pokazujący w skrócie jak wygląda ich codzienna praca. Pod koniec spotu możemy usłyszeć o przekazaniu swojego 1% podatku na wsparcie funkcjonowania jednostki. Strażacy ochotnicy słyną z ciekawych pomysłów w celu pozyskania dodatkowych środków na podstawowe i niezbędne w czasie pracy urządzenia. Kilka miesięcy temu zorganizowali zbiórkę na nowe stroje, które zostały uszkodzone w czasie pomocy ofiarom wichur. Wtedy postanowili ogłosić zbiórkę złomu, który to potem sprzedali, aby pozyskać środki. Wówczas w akcję zaangażowało się wielu mieszkańców, łącznie zebrano aż 10 ton odpadów.

Może więc i tym razem się uda, nas nic to nie kosztuje, a może bardzo pomóc. Warto obejrzeć spot (https://youtu.be/TPp6eM4V8OM) i wtedy zadecydować o przekazaniu 1%. Wystarczy uzupełnić formularz podatkowy danymi: KRS 0000 116 212, Ochotnicza Straż Pożarna w Stawie, Plac Wolności 9, 62-865 Szczytniki.